![](http://www.1535.syzefxis.gov.gr/wp-content/uploads/2024/03/ypografi-symvasis-636x533.png)
Ξεκινά το έργο Αντιπυρικής προστασίας στο δάσος Φιλιππιάδας
Υπεγράφη μεταξύ του Δημάρχου Ζηρού Γιώργου Ζυγούρη και του αναδόχου η σύμβαση για την Αντιπυρική προστασία, τη διάνοιξη και τη βελτίωση της βατότητας του βασικού οδικού δικτύου στο δημόσιο και δημοτικό δάσος Φιλιππιάδας. Πρόκειται για ένα έργο συνολικού προϋπολογισμού 270.000€, που θα θωρακίσει την πόλη της Φιλιππιάδας από ενδεχόμενες πυρκαγιές, ενώ συμβάλλει και στην προστασία […]